10 plaż przyjaznych psom

Zanim wybierzecie się na plażę ze swoim milusińskim czworonogiem sprawdźcie czy można tam zabrać psa. Może nas to kosztować karę 75 funtów, bo niestety większość plaż w Anglii zabrania baraszkowania w wodzie z psami od maja do końca września. Nie wolno z nimi nawet spacerować po plaży. Na niektórych plażach można pod warunkiem, że są trzymane na smyczy. Są jednak miejsca nad morzem, gdzie przez cały rok psy mają swobodę.

 

Oto moja dziesiątka przyjaznych psom plaż

 

  1. Plaża Abbot’s Cliff czyli pod Urwiskiem Opata – nie jest łatwa do znalezienia. Linia brzegowa jest poszarpana skałami i nie znajdziecie tam bielutkiego piasku, tylko żwir i kamyczki. Najłatwiej dostać się tam od Samphire Hoe, ale podczas przypływu droga jest odcięta. Drugą drogą jest dość wymagająca stroma ścieżka klifowa z Capel-le-Ferne. Trzeba bardzo uważać by nie spaść z urwiska. Poza tym Abbot’s Cliff jest bardzo popularna wśród nudystów, także nie zdziwcie się widząc paradujące tam nagie osoby.

 

2. Lydden Spout – Kolejna zaciszna plaża położona pod słynnymi białymi klifami Dover. Plaża jest głównie żwirowa, ale w czasie odpływu można znaleźć kilka płatów piasku między jeziorami skalnymi. Podobnie jak w sąsiedniej klifie Abbot’s Cliff, istnieje ryzyko upadku skały ze ściany klifu, dlatego zaleca się usiąść z dala od klifów.

 

3. Dumpton Gap jest ładną, małą plażą! Piaszczysta zatoka rozciąga się na około 150 metrów i jest wspierana przez szeroką promenadę, która wije się wzdłuż wybrzeża aż do Louisa Bay. Z drugiej strony plaża łączy się z Ramsgate. Jest tu wiele udogodnień, w tym chaty plażowe, pobliskie kawiarnie i toalety.

 

4. Dungeness Beach plaża leży na skraju płaskiego i ponurego krajobrazu jakim są połacie Romney Marsh. Jedyne atrakcje dla oczu to dwie latarnie i elektrownia jądrowa Dungeness. Jest to jedno z najbardziej osobliwych miejsc w Anglii, niby pustynia, ale o wielkim bogactwie gatunków fauny i flory.

 

5. Fulsam Rock – plaża w Margate, nie ma tu w zasadzie nic ciekawego. Podczas odpływu pojawia się piasek.

 

6. Hampton Pier – po zachodniej stronie molo. Powierzchnia jest  żwirowo błotna, tylko podczas odpływu wyłaniają się fragmenty pokryte piaskiem. Z plaży rozciąga się widok na ujście tamizy do morza. W pobliżu molo są publiczne toalety i teren rekreacyjny, idealny na piknik.

 

7. Whitstable’s West Beach to prywatna plaża należąca do Oyster Company, ale otwarta dla publiczności. Jest to długa plaża biegnąca na południe od portu miasta do sąsiedniego Seasalter, w odległości około mili. Znajdują się tam chaty plażowe, domki z burtami, łodzie rybackie i fajny  pub Neptune. Wszystko, co można się spodziewac po angielskiej plaży.

 

8. Reculver Beach – położona koło słynnych wież, gwarantuje piękne widoki cały rok. Parking jest tam płatny, ale  niedaleko jest plac dla dzieci i fajny pub. No i oczywiście ruiny dawnego rzymskiego fortu. . Jest to chyba moja ulubiona plaża dla psów. img_4339-2

 

9. Plaża Walmer – Jest to spokojniejsza kontynuacja plaży Deal na północy. Za nią znajduje się XVI-wieczny zamek Walmer, jeden z nadmorskich obiektów obronnych Henryka VIII. Zamek jest obecnie własnością English Heritage.

 

10. Kingsgate Bay – piaszczysta  zatoczka osłonięta białymi kredowymi klifami. Plaża jest najbardziej znana ze swoich jaskiń morskich. Jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi, choć uważajcie, bo nie ma na niej ratowników. Niedaleko jest zamek Kingsgate, zbudowany w  XVIII wieku przez Lorda Hollanda. Po drugiej stronie ten sam lord postawił przyjazny dzieciom pub Captain Digby.

Jeśli znacie inne przyjazne psom plaże w Kent to proszę podzielcie się ze mną

Please share with me what you think.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s