SKANSEN – MUSEUM OF KENT LIFE

Zapraszam was dzisiaj do niezwykłego miejsca jakim jest Museum of  Kent Life, atrakcji, która oferuje dobrą zabawę i mile spędzony czas dla całej rodziny. Zwłaszcza teraz, gdy nadchodzą wakacje, a nam brakuje pomysłów, co zrobić z dziećmi by im się nie nudziło.

kent life zabawy

Dzieci mogą się bawić zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, mogą spróbować swych sił i talentów na kole garncarskim, mogą wsiąść na ciągnik, oglądać, a nawet dotykać żyjące tam zwierzęta, a wiosną podziwiać nowo narodzone krówki i owieczki itd. itd.

Kent life dzieci
kent life zwierzeta

train1

Mogą sie także przejechać rozkoszną ciufcią, frajda jest gwarantowana.

Kent Life jest to skansen, gospodarstwo rolne, park, ogród, plac zabaw, muzeum; wszystko to w jednym, położone na obszarze 28 akrów. Kent Life bada historię Kent opowiadając o produkcji rolnej na przełomie wieków, o dawnych farmach i ich dziedzictwie. Zwłaszcza nostalgicznie traktuje produkcję chmielu. Ten typowy składnik piwa, który nadaje mu posmak goryczki, sprowadzono do Anglii z Francji, w szesnastym wieku. Południowe hrabstwo Kent miało idealną glebę i klimat do uprawy tej rośliny. Od tamtej pory kentowscy gospodarze nie narzekali na brak dobrobytu. W Kent Life możemy się nauczyć bardzo dużo o chmielu, ale także o tym jak żyli ci, którzy go uprawiali. kent life w srodku budynkówMożna odwiedzić stare domy przeniesione tutaj z okolicznych wiosek dla ocalenia,  urząd pocztowy, czy wiejską kaplicę. Z budowli gospodarczych są tam stajnie, stodoły, kurniki, a także bardzo charakterystyczne dla Kentu tzw Oast houses, ze specjalnym, stożkowatym kominem;  domy – piece, w których suszono zebrany chmiel.kent life budynki

Każdy sezon przynosi coś nowego i zróżnicowanego do zrobienia i zobaczenia w Muzeum, dlatego przy każdej mojej wizycie spotkała mnie inna atrakcja.

11695759_963477823684530_122418804069386598_n
13263702_10154159139894194_4981441497398059814_n

Wiosną oglądałam nowonarodzone owieczki i próbowałam świeżych truskawek; latem były oczywiście żniwa i brałam udział wraz z dziećmi w pikniku pluszowego misia; jesienią trafiłam na festiwal jabłka i miałam okazję spróbować świeżego ciderka, a zimą odwiedził Kent Life najprawdziwszy Św. Mikołaj i wspólnie oglądaliśmy nowoczesną, bardzo śmieszną wersję jasełek. Trochę żałuję, że moje dzieci już w tę prawdziwość Mikołaja nie wierzą. Urosły.

W zamian za to zrobiły się na tyle duże, że z czystym sumieniem mogę ich zabrać na imprezę z okazji Haloween, na poszukiwanie duchów, bo o Kent Life mówią, że jest to najbardziej nawiedzone muzeum w Anglii. Podobno Kent Life było kiedyś częścią majątku należącego do Sir Thomasa Wyatta,  kochanka Anny Bolyn, niefortunnej żony Henryka VIII, która straciła głowę za niewierność. I podobno od tamtej pory nawiedza dom swojego ukochanego, a on wpada, by się z nią spotkać. Późną porą przychodzą do tego kentowskiego gospodarstwa także  inne duchy: niedoszła panna młoda, która zginęła w wypadku na Bluebell Hill niemiecki pilot, którego samolot zestrzelono w tym rejonie podczas wojny, kobieta której dziecko zmarło tuż po urodzeniu, siada czasami na ganku jednego z domów z zawiniątkiem w ręce, a inna młoda dziewczyna okrąża dookoła suszący się chmiel w oast house. Brrrr. Mimo, iż nie wierzę w takie historie, na samą myśl, ciarki przechodzą mi po grzbiecie. Jeśli chcecie przekonać się sami, jak to jest z tymi duchami, proponuje zapisać się na nocne zwiedzanie muzeum. Można, a jak!img_0041

Adres Museum of Kent Life: Lock Lane, Sandling, Maidstone, Kent, ME14 3AU

Tel: 01622 763936

Ich strona interentowa: http://www.kentlife.org.uk/

Bilety: dorosły 9.50, dziecko 7.50, bilet rodzinny 29.95

Można także kupić bilet na cały rok i jeździć ile się chce: koszt dorosły 35, dziecko 27.50

2 thoughts on “SKANSEN – MUSEUM OF KENT LIFE

Please share with me what you think.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s